Reference

Za poslední tři roky máme na kontě 9 knih (u 7 jsme prováděli i celkovou editaci textu, u 2 jen korektury), mnoho e-booků a článků na web (zj. pro „plážové podnikatele“), 3 přetextované weby a 6 velkých online kurzů, 2 z nich jsme sestavovaly „na klíč“, u dalších jsme editovaly formu i obsah.

Máme radost, že naprostá většina klientů se na nás obrací opakovaně.

Tereza Kramerová, kniha Dívka s havraními křídly, www.terezakramerova.cz

„Jitka s Idou pracovaly s textem tak něžně a věcně, až jsem měla pocit, že plujeme v posvátné řece vět a společným pádlováním vyrovnáváme směr tak, abychom dopluly na horizont, který jsem si vytyčila.

Spolupracovat s „těma dvěma“ je symfonie profesionality, přátelského přístupu a citlivosti pro text i pro mé specifické obraty. Žadné jiné korektorky a masérky svých textů už nechci. Tady jsem zakotvila, tady jsem doma a vím, že výsledný text bude šperkem.“

Na téhle knize jsme my dvě spolu pracovaly prvně, tak trochu náhodou. A přišlo nám to oběma tak moc přínosné, že jsme to prostě daly dohromady. Takže kromě toho, že ji Terezka napsala fakt skvěle, pro nás bude už navždycky první.

Jan Paroubek, e-book Nebuďte kořistí a začněte bohatnout, www.novavec.cz

„Upravení textu považuji za základ korektorské práce. Jenže díky Jitce se mi podařilo knihu dostat do podoby, která mě samotného překvapila a ze které jsem skutečně nadšený.

Je až k nevíře, jak moc se obsah a zpracování knihy posunul dál. Přeházení odstavců, doplnění textu, kde bylo něco nejasné, předělání grafického zpracování… Jitka mě trefně upozorňovala na místa v knize, která by šla upravit, zlepšit a díky tomu jsem dostal spoustu nápadů, jak knihu udělat zajímavější, které by se jinak nedostavily, protože jsem text považoval za hotový.

Při spolupráci s Jitkou jsem měl pocit, že je pro ni dokončení mé knihy stejně důležité jako pro mě a rovněž usiluje o co nejlepší výsledek. Když někdo dělá svou práci rád a dobře, prostě to poznáte a bez zaváhání se k takovému člověku vrátíte s dalším svým dílem.“

I vy píšete knihu?

Pošlete ukázku textu Těm dvěma

Olga Plíčková, kniha a zápisník Cestou domů – sny jako průvodce na cestě k sebepoznání a celistvosti, www.olgaplickova.cz

„Ida byl dar seslaný mi z nebes, její laskavá, trpělivá nesmlouvavost zapříčinila, že text knihy je nejen bez pravopisných a stylistických chyb, ale že je vymazlený do nejmenších detailů.

Já dodala autorsky dokončený text, paní Lozanová Malířová ho vyleštila k dokonalosti. Její zaujetí pro práci, pečlivost, systematičnost a zároveň nadhled mě fascinovaly a děkuji za ně.

Přeju každému, kdo připravuje k vydání nějaký text, aby měl takové štěstí na korektorku, jako jsem měla já – a úplně ideálně mu doporučuji spolupracovat právě s paní Lozanovou Malířovou.“

Pracovat s Olgou na téhle knize o snech byla jízda – člověk při několikerém čtení a ladění chtě nechtě nasákne instrukce, jak na to. Protože jsou podané tak, jako že na tom opravdu nic není. A pak najednou zjistí, co že se mu to v noci vlastně zdá!

Objednávám korekturu

Jan Skalický, kniha Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti; spoluautorem je Dominik Stroukal, www.penizebudoucnosti.cz

„Na Jitku s Idou jsem se obrátil při procesu korektury naší druhé knihy. V té první zůstala spousta chyb a ve druhé jsme to chtěli napravit. Situace nás přiměla k tomu, opustit korekturu podomácku a vyhledat profesionály. Naštěstí se do mé sociální sítě chytily Ty dvě, a navíc byly ochotné reflektovat náš šibeniční termín odevzdání a začít se korektuře věnovat v podstatě ihned.

A výsledek? Na sto padesát dalších oprav a návrhů na úpravy stylistiky. Drtivou většinu z nich jsme aplikovali rovnou, některé konzultovali – Ty dvě jsou velmi ochotné si svou práci obhajovat a vysvětlovat své motivace pro úpravy – to ocení každý, kdo chce mít finální podobu textu nekompromisně odůvodněnou. A že je to potřeba takto dělat, to si uvědomíte nejpozději v okamžiku, kdy například gramatika připouští více variant, ale rozdíl spočívá až ve významu. I v těchto situacích si Ty dvě vědí rady a zeptají se vás, jak jste tu či onu formulaci mysleli.“

Až vám někdo bude říkat, že knížka s tak komplikovaným odborným obsahem se dá jen tak bleskově prolítnout, abyste v ní vyzobali posledních několik chybiček, nevěřte mu. Ale byla to úžasná (rychlo)zkušenost, děkujeme.