Co za to

Tušíme, že byste tu rádi našli ceník s přesnou částkou za stránku. Bohužel cena korektur se univerzálně vyčíslit nedá. Každý text je jiný a potřebuje jiné zásahy, každý autor má jiné požadavky.

Stačí, když nám pošlete ukázku svého textu a dáte nám vědět, co od korektury očekáváte. My vám text vrátíme s ukázkou oprav, s návrhem, jak postupovat, a s cenovou nabídkou.

Proč investovat do korektury?

Čím důležitější váš text je, tím víc se to vyplatí. U knížky, e-booku nebo třeba online kurzu to platí dvojnásob. Představte si, že posloucháte zprávy a hlasatel v rádiu má vadu řeči. Kolik pozornosti posluchače to ubere na úkor vnímání toho, co vlastně říká?

S textem to máte podobně. Určitě jste do něj vložili kus sebe, energii, úsilí, možná i peníze. Byla by škoda připravit se o to nejdůležitější – o čtenářovu pozornost.

Cílem korektury je dokonalý text. Takový, který se čte zlehka, kdy se samo čtení stává zážitkem. Text neodvádí pozornost drobnými chybami či neobratnostmi, ale vede čtenářovu mysl přesně. Nerozptyluje ji nejasnými formulacemi, ale vytváří jednoznačné obrazy.

Alespoň pro představu pro vás nějaká čísla máme

V běžných případech, kdy s vámi ladíme text od začátku až do finální podoby, se cena pohybuje mezi 120 až 350 korunami za normostranu. Normostrana je 1800 znaků včetně mezer (počet znaků textu vám prozradí Word v okénku Počet znaků).

Při složitějších úpravách, zahrnujících například formátování či editaci textu, může být cena vyšší, a to i několikanásobně. Naopak pokud třeba potřebujete jen překontrolovat hotový text, který už korekturou prošel, můžeme se s cenou dostat níž.

Spojte svůj obsah s dokonalou formou.

Napište Těm dvěma